Close-up van Pieter in zeilboot: "Samen zeilen, is samen lol maken."“Samen zeilen, samen lol maken”

Pieter (54 jaar) is al 25 jaar lid van een watersportvereniging in ’s-Hertogenbosch. Wat ooit begon als een hobby die hij van huis uit meekreeg, groeide uit tot een belangrijk deel van zijn leven – én dat van zijn gezin.

Pieter vertelt:

“Als kind ging ik al met m’n vader het water op. Toen ik zelf kinderen kreeg, wilde ik dat ook aan hen meegeven. Op een gegeven moment kwam ik bij Watersportvereniging de Pettelaer  terecht. Ik voelde me er meteen thuis.

Inmiddels zijn we heel wat jaren verder. Mijn kinderen hebben hier leren zeilen, we hebben meegedaan aan wedstrijden en al heel veel leuke momenten meegemaakt. Vooral de jaarlijkse Bossche Vijf is echt een ding. Dat zijn twee dagen waar de Bossche zeilverenigingen het tegen elkaar opnemen.

Wat fijn is aan deze club? Je hoeft geen eigen boot te hebben, je kunt er gewoon één huren. Het gaat hier echt om samen zeilen, elkaar helpen en lol maken op het water. Ik had nooit gedacht dat ik hier zo lang zou blijven hangen, maar ja… als je eenmaal gaat zeilen, dan kom je er niet meer van af!”